Kryteria wyboru siatki osłonowej

Siatka osłonowa określana jest również jako cieniująca lub maskująca. Stosowana jest m.in. do osłaniania ogrodzeń, szklarni, obiektów sportowych, a także zabezpieczania roślin w intensywnie nasłonecznionych miejscach. Równie dobrze sprawdza się jako zabezpieczenie balkonów i tarasów, przed spojrzeniami osób z zewnątrz. Z jakich materiałów jest najczęściej produkowana i wedle jakich kryteriów wybierać odpowiedni produkt?

Cechy charakterystyczne siatek osłonowych

Ze względu na swoje przeznaczenie, produkty te cechują się kilkoma parametrami. Charakteryzują się przede wszystkim możliwością swobodnego przepływu powietrza pomiędzy włóknami, pomimo tego, że są one jednocześnie ułożone stosunkowo wąsko, co z kolei zapewnia dobrą ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Bardzo często są one produkowane z polipropylenu w kolorze brązu lub ciemnej zieleni. Sam polipropylen to elastyczne tworzywo sztuczne mające dobrą wytrzymałość chemiczną, które odporne jest na działanie temperatury do 270oC. Charakteryzuje go dodatkowo niepodatność na działanie wody oraz powolny proces spalania. Wiele z siatek osłonowych ma także stabilizatory UV, jeszcze lepiej chroniące ukryte pod nimi przedmioty przed promieniami słonecznymi.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie siatki osłonowej?

Siatki cieniujące różnią się pomiędzy sobą kilkoma kryteriami. Jest to m.in. gramatura, która określa stopień w jakim produkt przepuszcza światło. Najczęściej wynosi ona od 50 do nawet 95%, w zależności od poziomu zaciemnienia jaki potrzebujemy. Kolejnym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę jest system montażowy tego typu produktów, który może różnić się w zależności od modelu. Bardzo często są to oczka ulokowane na bokach siatki osłonowej. Można je następnie dopasować do ogrodzenia lub innego przedmiotu za pomocą opasek kablowych lub różnego rodzaju zacisków, dla zapewnienia solidnego trzymania.

Jak widać siatki osłonowe mają bardzo wiele praktycznych zastosowań, a dzięki ich trwałości, można stosować je wielokrotnie, do bardzo różnych celów.  

Wróć

©2020 Mostostal-Met Sp. z o.o.

Projekt i wykonanie Net Partners